«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. 8 Kasım’ın 100’üncü yılı için ilk toplantı

8 Kasım’ın 100’üncü yılı için ilk toplantı

8-kasimin-100uncu-yili-icin-ilk-toplanti.jpg

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında kent paydaşlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Gerenli, “Bu yıl daha da anlam kazanan Kurtuluş Günümüzü karnaval havasında coşkuyla kutlayacağız” dedi.

 

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı olacak 8 Kasım için ilk toplantı Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirildi. Aralarında kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve dernek yöneticilerinin yer aldığı çok sayıda katılımcı LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda bir araya geldi. Lüleburgaz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ahmet Cem Sain’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli başkanlık yaparken Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ve Kültür İşleri Müdür Vekili Samet Servet de toplantıda hazır bulundu.

 

“Bizi biz yapan değerlerimize sımsıkı sarılmak”

Toplantı öncesinde kısa bir konuşma yapan Başkan Gerenli, Lüleburgaz’da en çok önemsedikleri şeyin geleceğe beraber yürümek olduğunu söyledi. Başkan Gerenli, “Geleceğe yürürken de geçmişimizi çok iyi bilmek ve bizi biz yapan değerlerimize sımsıkı sarılmak, ulusal bayramlarımız ve kurtuluş günümüz için çok önemli” diye konuştu.

 

“Kurtuluşu farklı havaya taşıyalım”

Başkan Gerenli, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun tarihi olan 8 Kasım’ın bu yıl 100’üncü yıl olmasının ayrı bir önem taşıdığını belirterek, “Lüleburgaz’ımızın kurtuluşunu farklı bir havaya taşımak istiyoruz. Lüleburgaz’ın karnavalı olsun istiyoruz. Lüleburgaz’a aidiyet duygusuyla ilgili çocuklarımızın, gençlerimizin en çok önemsediği ve farklılığın arttığı hatta ve hatta etkisinin Lüleburgaz’ın dışına, Trakya’ya ve Balkanlara yayılan bir gün olsun istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

STK’lar desteğe hazır!

Başkan Gerenli’nin konuşmalarının ardından toplantıya katılan STK temsilcilerine 8 Kasım’da yapılacak etkinliklere ilişkin önerileri soruldu. Çok yoğun ilgi gösterildiği ve “STK’lar 8 Kasım için desteğe hazır” mesajının verildiği toplantıda birbirinden önemli öneriler masaya yatırıldı.

 

8 Kasım Komisyonu çalışmalar başladı!

Toplantının sonunda ise katılımcıların tamamen gönüllülük esasıyla içerisinde yer aldığı 8 Kasım Komisyonu kuruldu. İlerleyen günlerde kurulacak alt komisyonlarla koordineli bir şekilde çalışacak komisyon, 100’üncü yılda yapılacak etkinliklere ilişkin çalışmalarına vakit kaybetmeden başladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *