«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Başkan Engin, Muhtarları Ağırladı

Başkan Engin, Muhtarları Ağırladı

baskan-engin-muhtarlari-agirladi.jpg

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mahalle muhtarıyla bir araya gelen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Katılımcı demokrasimizin temel taşlarından olan, yerel ve merkezi yönetimlerin kesişme noktasında yer alan kıymetli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor; çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü nedeniyle ilçedeki muhtarları Park Orman Tesisleri’nde ağırladı. Başkan Engin, muhtarların katılımcı demokrasinin ana unsurlarından olduğunu ifade ederek, “Muhtarlarımızla dayanışma içinde daha güzel bir Narlıdere için çalışıyoruz” diye konuştu. 

 

“MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİMİZİN OLMAZSA OLMAZI”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, mahalle muhtarlarının halkın ihtiyaçlarının karşılanmasında ve mahallenin yaşam kalitesinin artırılmasında önemli görevler üstlendiğini ifade ederek, “Mahalle muhtarlarımız yerel ve merkezi hizmetlerin yürütülmesinde en önemli aktörler arasında yer alıyor. Vatandaşlarımız adına görüş ve önerilerde bulunuyor, çözüm odaklı yaklaşımlarıyla yurttaşlarımızla devlet kurumları arasında kamu işlerinin yapılması noktasında bağ kuruyor. Biz de muhtarlarımızla her zaman dayanışma içinde çalışıyor, görüş ve önerilerini önemsiyoruz. Muhtarlık müessesesinin daha da güçlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Katılımcı demokrasimizin temel taşlarından olan, yerel ve merkezi yönetimlerin kesişme noktasında yer alan kıymetli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor; çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” dedi. 

 

DEMOKRASİ MEYDANI’NDA TÖREN

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde ilçe protokolünün katılımıyla Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Atatürk Anıtına çelenk sunumunun yapıldığı törende muhtarlar adına söz alan Narlı Mahallesi Muhtarı İbrahim Türksever, “Muhtarlar olarak 7/24 görev başındayız. Vatandaşlarımız için çalışıyor; halkımıza hizmetlerin ulaştırılması için özveriyle çalışıyoruz. Bu onur verici mesleği yapmaktan ötürü gurur duyuyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *