«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Gemlik Belediyesi Sağlıkta Öncü

Gemlik Belediyesi Sağlıkta Öncü

gemlik-belediyesi-saglikta-oncu.jpg

Gemlik Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını sağlık hizmetlerinde sürdürmeye devam ediyor. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın talimatlarıyla hizmete alınan hasta nakil hizmetinin ardından yeni kurulan Uğur Böcekleri sağlık ekibi görevini büyük bir özveriyle sürdürüyor.

 

Gemlik Belediyesi hasta nakil ambulansı faaliyete geçtiği süreden bu yana yüzlerce Gemlikliyi sağlık kurumlarına naklini gerçekleştirirken, sağlık ekibi sağlık hizmetlerini vatandaşların evlerine kadar ulaştırıyor.

 

“Ambulans yüzlerce kez nakil yaptı”

Gemlik Belediyesi hasta nakil ambulansı görevini büyük bir özveriyle sürdürüyor. Sağlık kurumlarına ulaşımı sıkıntı olan yurttaşı evlerinden alarak naklini tamamen ücretsiz bir şekilde sağlayan ambulansta iki acil tıp teknisyeni bulunuyor. Gemlik için büyük bir ihtiyacı karşıladıklarını ve hizmete başladığı günden  bu güne kadar yüzlerce Gemliklinin sağlık kurumlarına naklini gerçekleştirdiklerini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Hasta nakil ambulansı Gemlik için büyük bir gereksinimdi. Bu ihtiyacı gidermenin ve hemşerilerimize bu hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

Bursa’da evde sağlık birimini kuran ilk ilçe belediyesiyiz.

Gemlik Belediyesi’nin ilklerin belediyesi olduğunu aktaran Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesi Uğur Böcekleri Sağlık ekibinde hemşire ve psikoloğun görev yaptığını böyle bir ekibin Bursa’da ilçe belediyeleri arasında ilk kez Gemlik’te kurulduğunu belirtti. Bu hizmetin sağlık kuruluşlarına ulaşmakta zorluk çeken vatandaşların yardımına koştuğunu, Gemliklilerden çok sayıda teşekkür aldığını söyledi. Gemlik Belediyesi’nin Gemliklilerin ihtiyacı olduğu her alanda yanlarında olduğunu vurguladı. Uğur Böcekleri Evde Sağlık ekibinin enjeksiyon, kan alımı, tansiyon, pansuman ve şeker ölçümü gibi hizmetleri vatandaşın evlerine kadar götürdüğünü ifade etti.

 

Ayrıca, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Mert Dimili ve Sağlık İşleri Müdürü  Doktor. Veteriner Hakan Uğur, Kumla Mahallesi’nde evde sağlık hizmetinden yararlanan  bir vatandaşı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini aktardı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *