«
  1. Anasayfa
  2. Spor
  3. Gölcük, 2 Ekim Pazar günü büyük heyecana sahne olacak Downhill Cup’a ev sahipliği yapacak.

Gölcük, 2 Ekim Pazar günü büyük heyecana sahne olacak Downhill Cup’a ev sahipliği yapacak.

golcuk-2-ekim-pazar-gunu-buyuk-heyecana-sahne-olacak-downhill-cupa-ev-sahipligi-yapacak.jpg

Gölcük Belediyesi’nin desteğiyle Gölcük Saraylı parkurunda yapılacak olan Downhill Cup’ta, dağ bisikletçileri, en iyi sürüşlerini göstererek dereceye girmek için yarışacaklar. 2 Ekim Pazar günü Saat 14.00’da Saraylı’nın tepelerinde başlayacak yarış, saat 17.00’da köy meydanında tamamlanacak. 

 

53 SPORCU KATILACAK

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek olan 53 sporcunun katılacağı ödüllü dağ bisikleti yarışması; “Elitler, Master, Küçükler ve Kadınlar” kategorinde yapılacak. Profesyonellerin heyecan dolu yarışını, Gölcüklüler de belli noktalardan izleyerek heyecana ortak olacak. 

 

GÖLCÜK BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE

Dağ bisikleti sporunun ülkemizdeki gelişimi adına öncü bir isim olan, Gölcük’teki yarışın da organizasyonunu yapan Gökmen Binici yaptığı açıklamada, “Bu sporun gelişmesi adına Dünya’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenen Downhill Cup’ı, Gölcük Saraylı parkurunda, Gölcük Belediyemizin desteğiyle yapıyoruz. Bizim önceliğimiz, dört bir tarafı dağlarla çevrili ülkemizde gençlerimize dağ bisikleti sporunu sevdirmek ve profesyonel olarak yapmalarını sağlamak. Gölcük yarışına da 53 sporcumuz katılacak ve ağırlıklı olarak gençler olacak. Bu noktada, bizlere destek olan Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yarışmaları izlemeye de tüm Gölcüklüleri davet ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN SEZER GÖLCÜKLÜLERİ DAVET ETTİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Spor kenti Gölcük hedefiyle alternatif sporlarında ilçemizde yapılmasına önem veriyoruz. Dağ bisikleti yarışları da bunlardan bir tanesi. Büyük heyecana sahne olacağını düşündüğüm yarışmaya katılacak bisikletçilere başarılar diliyor, hemşehrilerimizi de izlemeye davet ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *