«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu

kemer-belediye-baskani-necati-topaloglu-gundeme-dair-aciklamalarda-bulundu.jpg

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

Kemer Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen toplantı Kemer Belediyesi sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlandı. Başkan Topaloğlu toplantı öncesi katılım sağlayan gazetecilere teşekkür ettikten sonra turizm sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

– Bu yıl Kemer’de yaklaşık 40 ülkeden misafir ağırladık

Rusya ile Ukrayna arasındaki yaşanan gelişmeler nedeniyle turizm sezonu öncesi herkeste bir karamsarlığın hakim olduğunu hatırlatan Başkan Topaloğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un çalışmalarıyla Haziran ayında sezonun başladığını hatırlattı.

 

Topaloğlu, son iki yıla bakıldığı zaman bu yıl iyi bir turizm sezonu geçirdiklerine işaret ederek, “Tüm ülkelere kapılarımızı açtık. Bu yıl Kemer’de yaklaşık 40 ülkeden misafir ağırladık. Bu bizim için güzel bir deneyim oldu. Yani Kemer’de sadece Rusya ve Ukrayna pazarı olmadığını herkes gördü. Kemer’e hiç gelmeyen İngilizler daha fazla gelmeye başladı. Artık bu durumlara göre hazırlık yapacağız. Önceki yılların yaraları bir nebze de olsa sarıldı.” dedi.

 

– Tüm fuarlara katılacağız

Kemer Belediyesi olarak tüm fuarlara katılacaklarının altını çizen Başkan Topaloğlu, ilk olarak 6 Kasım’da Londra’daki fuara katılacaklarını aktardı.

 

Topaloğlu, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam’ın da destekleriyle fuar alanında Kemer’e yer ayrıldığına vurgu yaparak, “İngiltere’ye çıkarma yapıyoruz. İngiltere’nin en büyük turizm acenteleri bizden randevu istedi. Orada görüşeceğiz. İngiltere’deki diğer önemli acentelerle de görüşmelerimiz olacak. Arkasından Hollanda, Polonya, Çekya, Almanya ve Rusya fuarlarına da katılacağız. Tüketici fuarları olarak da Almanya Hamburg, Münih, Nürnberg ve Stuttgart fuarlarına katılacağız. Kemer artık turizmde hak ettiği hizmeti alacak.” diye konuştu.

 

Otellerimiz yenileniyor

Kemer’deki otellerin artık kendilerini yenilediğine dikkat çeken Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Çamyuva Mahallesi’ndeki yıllardır boş duran Naturland Otel son evraklarını hazırlıyor. Kurumsal bir firma oteli aldı. Kemer’in ilk turizm yerlerinden olan Club Med Otel’i yıkılarak yerine yenisi yapılacak. Evraklarını hazırlıyorlar. Bunlar Kemer’deki çıtanın yükseldiğini gösterecektir.”

 

Kemer Belediyesi olarak ilçede yaptıkları hizmetlerden de bahseden Başkan Topaloğlu, alt ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Alt ve üstyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor

Topaloğlu, Kemer’de alt ve üstyapı çalışmalarına büyük yatırımlar yaptıklarını ve yapamaya da devam ettiklerini ifade ederek, “Çamyuva Mahallesi’ndeki Hayıtlıgöl mevkisinde her kış su baskınları yaşanıyordu. Arkadaşlarımız çalıştı ve oradan gelen yağmur suyunu U kanal ile atmayı düşünüyoruz. Toplama merkezi yaptık. 3 tane motor geldi ve montajı yapılıyor. İnşallah buna bir çözüm bulmuş olacağız. Tekirova Mahallesi’ndeki Cumayeri mevkisindeki dere ıslahında da sona doğru geldik. Burada bir köprü de yapıyoruz. Yıllardır yapılamayan bu hizmet için Tekirova halkı dua ediyor. Çamyuva’daki kapalı pazar yerimizde de sona doğru geliyoruz. Yıllardır çözülemeyen Tekirova’nın imar planlarını çözdük. Yazı tapuya geldi ve tapular basılmaya başlandı. Tapularımızı da en kısa sürede dağıtacağız. 40 yıldır çözülemeyen Beldibi Mahallesi’nin imar planlarının Beldibi 3’ten Akka Otel’in karşına kadar olan yerin 18 uygulamasını yaptık. Kemer Belediye ve Antalya Büyükşehir Belediye encümenlerinden geçti. Şu anda askıda. İtirazlar olursa tekrar değerlendirme yapacağız. Çıralı’nın imar planları 8 aydır Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda genel müdürün önünde imza bekliyor. Biz mahkeme kararını uyguladık ama çözülmedi. Mücadelemiz sürüyor.” diye konuştu.

 

– Eğitime katkılarımız devam ediyor

Eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla eğitime büyük destek vermeye devam ettiklerini anlatan Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Okulların açılmasıyla bin 500 üzerinde lise öğrencisini C plakalı servislerle ücretsiz taşıyoruz. Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda 300 öğrencimiz üniversiteye ücretsiz hazırlanıyor. Kırtasiye malzemelerini öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıttık. Okullara desteklerimiz sürüyor. Kemer’de ikamet eden 887 öğrenciye ayda 700 lira burs desteği veriyoruz. Bu konuda destek olan hayırseverlere ve turizmcilere teşekkür ediyorum.”

 

Başkan Topaloğlu, AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta’nın kendisi hakkındaki iddiaları ile ilgili de açıklamalarda bulunarak, Kemer Belediyesi’nin Ekim ayı meclisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bir yazısını okuduğunu hatırlattı.

 

Yazıyı okuyana teşekkür bize hakaret

Yazıya istinaden Minta’nın kendilerine karşı bir açıklama yaptığını ifade eden Topaloğlu, “Atalarından veya dedelerinden yer kalmasına biz itiraz etmedik. Biz bakanlığın gönderdiği yazıyı okuduk ama sayın Minta yazıyı gönderen bakanlığa teşekkür ediyor, yazıyı okuduk diye bize hakaret ediyor. Kötü söz sahibine aittir. Kındılçeşme’nin yapılan imar planına 2019’da Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe’nin yazısıyla itiraz edilmiş. Benim 45 dönüm yerimi yeşil alana ayırıyorsun, devleti zarara uğratıyorsun, burası müstakil parsel ve turizm tesisi, otel alanı, konaklama alanı olsun. Bu devletin hakkını yiyemezsin diyor. Yazılar burada. Benim okuduğum yazı şuydu. Bakanlığın acil yazısı. 2634 sayılı Kanunun 7. Maddesi emredilen hükmüne açıkça aykırılık teşkil etmektedir. Sen burada bakanlığın görüşü alınmaksızın satışın yapılmadığı anlaşılmıştır diyor. Bizden görüş almadın diyor. Arkasından devam ediyor. 2634 sayılı Kanunun 7. Maddesi açık ve emredici nitelikteki tedbire aykırı olarak Bakanlığımızdan herhangi bir görüş alınmaksızın satışı yapılmış olan 1737, 1337, 1373, 1374 parsel numaralı taşınmazların satış işlemleri iptal edilerek yeniden hazine adına tescil edilmesi yine aynı kanun hükmüne aykırı olarak satış işlemleri devam eden 1447 parsel numaralı taşınmaz ve bu taşınmazın deniz tarafında bulunan yaklaşık bin metrekare yüzölçümlü devletin hükümetin tasarrufu altında kalan alanlara yönelik satış işlemlerinin ivedilikle durdurulması ve iptaline diye acil olarak geçiyor. Yazı budur. Ben Turizm Bakanlığı’nın bize gönderdiği yazıyı okuyorum. Sayın Başkan Turizm Bakanlığı’na teşekkür ediyor. Biz yazıyı okuduk diye bize hakaret ediyor.

Bakın diyor ki, Milli Emlak’a gönderilen bu yazıyı siz nereden temin ettiniz?” Yazının dağıtımına baktığınız zaman Kemer Belediye Başkanlığı da yazıyor. Yani biz bir yerlerden evrak toplamadık. Yazı bize geldi zaten. Ben sadece Bakanlığın bize acil diye gönderdiği yazıyı okuyorum. Bu kanunu Kemer Belediye Meclisi çıkarmadı. TBMM çıkardı. Herkes de buna uymak zorundadır. Diyor ki “Burada Bakanlıktan izin aldın mı? almadın mı?” Yani atasından dedesinden kalmasına biz itiraz etmiyoruz. 50 dönüm olsun, 100 dönüm olsun saygı duyarız. Benden izin alınmadı diye Bakanlık söylüyor ben de bu yazıyı okurum. Ondan sonra da yazıyı gönderene teşekkür ediyor bize de hakaret ediyor. Şimdi bunun örneklerini de vereceğim diyen Başkan Topaloğlu “Türkiye’de örnekleri çok ama Kemer’de iki tane örnek var” diyerek. Göynük’te Yalınlara ait olan ve onların da atalarından dedelerinden kalan kara kilise denen yer ile ilgili de Bakanlık aynı yazıyı yazdığını ve satışının yapılamadığını belgeleri göstererek aktardı. Başkan Topaloğlu ayıca Tekirova Mahallesinde satışının yapılmasına rağmen iptal edilen 953 parselin hazineye parasının ödenip tapunun alınmasına rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı kanalı ile aynı şekilde iptalinin sağlandığını belgeleri ile gösterdi.

 

Kimsenin malında Kemer Belediyesi’nin gözü yok

 

Şimdi burada bu yerler satılabilir. Bedava verilebilir. Trampa edilebilir ama bunu yaparken Bakanlık “Bana soracaksın” diyor. Soranların hepsinin durumunu gördünüz. Göynük’te alamadılar. Tekirova’da parasını verip tapusunu alanların satışı da iptal edildi. Şimdi Sayın Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta’nın dediği gibi bizim, Kemer Belediyesi’nin onların ya da kimsenin malında mülkünde gözü yok. Allah daha çok versin. Saygı duyarım. Daha çok olursa memlekete faydası olur. Ama biz burada diyoruz ki Bakanlığın yazısını okuyoruz. Konunun aslı budur. Bu resmi evrakları da gazeteci arkadaşlarımıza dağıtıyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *