«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Kocaeli’de Dere Temizlikleri Sürüyor: 181 KM Dere Temizliği Yapıldı

Kocaeli’de Dere Temizlikleri Sürüyor: 181 KM Dere Temizliği Yapıldı

kocaelide-dere-temizlikleri-suruyor-181-km-dere-temizligi-yapildi.jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, şehrin birçok noktasında geçen derelerin insan ve çevre sağlığını etkilememesi için temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Yılın ilk 9 ayında çeşitli derelerde toplam 181 km uzunluğunda temizlik çalışması yapılarak düzenli akışları sağlandı.

DERELER DÜZENLİ TEMİZLENİYOR
Kocaeli’nin topoğraf yapısının dağ ve vadilerden oluşması nedeniyle şehrin birçok farklı noktasında dereler yoğun olarak bulunuyor. Yürüttüğü örnek projeler ile şehre hayat veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2004 yılından bu yana il genelindeki onlarca derede ıslah çalışmaları yaptı ve düzenli akışları sağlanarak çevre ve insan sağlığı için tehdit oluşturmasının önüne geçti.

DERE TEMİZLİKLERİ SÜRÜYOR
Küresel ısınma ile birlikte son yıllarda ani ve etkili olan sağanak yağışlar ülkemiz ile birlikte bölgemizi de ciddi bir şekilde etkiliyor. İSU, bir yanda dere ıslah çalışmalarını sürdürürken bir yandan da ıslah edilen dereler ile birlikte yerleşim alanlarının dışında bulunan derelerde temizlik çalışmaları yapıyor. Gerçekleşen dere temizleme çalışmaları kapsamında 2022 yılının ilk 9 ayında il genelindeki onlarca derede toplam 181 kilometre uzunluğunda temizlik çalışmaları yapıldı.

İLÇELERDE SÜRÜYOR
İSU İşletmeler Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı ile İlçe Şube Müdürlüğü ekipleri, dere temizliklerini il genelinde sürdürüyor. Program çerçevesinde birçok farklı derede temizlik çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü ekipleri, derelerin yağışlar ile birlikte getirdiği alüvyon, çakıl, kum gibi malzemeler ile bitkilerden temizleniyor. Derelerden çıkan atık malzemeler kamyonlar ile depolama alanlarına götürülerek bertaraf ediliyor.

DERELER DÜZENLİ AKIYOR
Yapılan çalışmalar ile birlikte dereler yağmur ile taşınan alüvyon ve teressübat malzemelerinden temizlenerek düzenli akışları sağlanıyor. Bununla birlikte derelerin düzenli akışları sağlanarak yerleşim alanlarında insan sağlığı için tehdit oluşturmayacak hale getiriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yıl boyunca derelerin düzenli akışlarını sağlayarak doğayı koruyor ve Kocaeliler için yaşanabilir bir çevre için aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *