«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. PayTabs, Paymes ile Körfez ülkelerinde Sosyal Ticareti Başlattı

PayTabs, Paymes ile Körfez ülkelerinde Sosyal Ticareti Başlattı

paytabs-paymes-ile-korfez-ulkelerinde-sosyal-ticareti-baslatti.jpg

BAE ve Suudi Arabistan'daki mikro tüccarlar ve serbest çalışanlar, Paymes ile ücretsiz web mağazaları kurabilecekler ve sosyal medya ödemeleri alabilecekler.

 

Paymes, MENA bölgesinde PayTabs sosyal ticaret platformu olarak hizmet verecek. Tasarımcılar, terziler, yoga eğitmenleri, eğitmenler, ressamlar, müzisyenler, peyzaj sanatçıları ve diğer küçük iş sahipleri, Paymes platformuna giriş yapma, dijital mağaza vitrinini oluşturma ve iş fikirlerini hemen kazanca dönüştürme fırsatına sahip olacaklar. Serbest çalışanların belgelerinin yüklenmesi dahil tüm süreç PayTabs ve Paymes tarafından dakikalar içinde kolayca gerçekleştirilecek.

 

Dünya Ekonomik Forumu verilerine göre ve pandemi nedeniyle BAE, 2020'de dijital serbest çalışanların işe alımında 197 oranında artış gördü. Bu, serbest çalışanların sosyal medya üzerinden güvenli ödeme almalarını sağlamak için büyük bir fırsat sunuyor. 

 

Paymes'in BAE'deki lansmanı hakkında bilgi veren PayTabs BAE Genel Müdürü Neelam Keswani, şunları söyledi: "Paymes, satıcının müşterileri için bir alışveriş vitrini ve sepeti oluşturmasına ve onlarla iletişim kurdukları ortamda paylaşmasına yardımcı oluyor. Bu ortam ister WhatsApp, ister Instagram veya diğer sosyal mecralar olabiliyor. Bu durum satıcının müşteriyi bir web sitesine yönlendirmek yerine satışın daha hızlı tamamlamasına yardımcı oluyor. Pandemi sırasında zanaatkarlar, fotoğrafçılar, fitness eğitmenleri ve evlerdeki fırın ustaları gibi mikro işletmelerde ve serbest çalışanlarda bir artışa tanık olduk. Paymes bu girişimcileri güçlendiriyor, minimum belgeyle dakikalar içinde ödeme kabul etmelerine olanak sağlıyor. Bir girişimci olarak, gig ekonomisinin büyümesini ve BAE ekonomisine değer katmasını sağlayacak bu teknolojinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum."

 

Paymes ile ödeme almak kolaylaşıyor ve masraflar azalıyor

Paymes Kurucu Ortağı Hasan Jabbarov da şu yorumlarda bulunuyor: "E-ticaret alanında girişimciler ve işletmeler kendi web sitelerini kurmanın yüksek maliyetlerini karşılamada zorlanırken, Paymes gibi çözümler mikro işletmelere birçok avantaj sunuyor. Serbest çalışanlara ve mikro işletmelere yeni olanaklar sağlayarak, online alışveriş yapanlar için kendi dijital vitrinlerini oluşturmak, web mağazasından beğenilen ürünleri sepete eklemek, teslimat detaylarını tamamlamak ve güvenli şekilde ödeme almak gibi imkanlar sağlıyor. Paymes platformunun ve mobil uygulamalarının iş dünyasına getirdiği kolaylık tam olarak bu."

 

Paymes platformuyla, GCC'nin gig ekonomisi, Facebook, WhatsApp ve Instagram dahil olmak üzere dokuz farklı sosyal medya platformunda güvenli ödeme bağlantısı paylaşarak girişimcilere yeteneklerini ve yaratıcılıklarını anında değere dönüştürebilme avantajı sunuyor. Ayrıca girişimciler çevrimiçi veya mağazada ödeme almanın en güvenli yolu olan statik QR kodu oluşturarak temassız ödemeleri kabul edebiliyor. Paymes, ayrıca kullanıcıların 'Paymes mağazası' olarak bilinen mini bir e-ticaret web mağazası kurmasına da olanak tanıyor. Bu web mağazası özelleştirilebiliyor ve markalaştırılabiliyor. Böylece profesyonel ajanslar aracılığıyla tasarlanıp geliştirilecek web sitelerine gerek kalmaması, ödeme altyapısı kuracak küçük girişimciler için ek maliyet tasarrufu sağlıyor.

 

Arab News'e göre yerel serbest çalışanların sayısı 2021'in ilk yarısında neredeyse iki katına çıkarken, ekonominin pandemiden daha fazla iyileşme belirtisi göstermesiyle Suudi Arabistan'da serbest çalışan işgücü büyümesi hızlanıyor. Suudi İnsan Kaynakları ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı'na göre çoğu serbest çalışan, 20 ila 30 yaş arasında ve çoğu grafik tasarım, pazarlama, reklamcılık, mücevher tasarımı, emlak hizmetleri, el sanatları ve kahvecilik gibi aile işletmelerinde çalışıyor. 

 

PayTabs KSA Genel Müdürü Mohammed Alsaud, şunları ekliyor: "Paymes, tüm girişimcilerin artan gelirden, genişlemeden ve müşterilerinden faydalanmak için ödemeleri hızlı ve etkili bir şekilde tahsil edebilecekleri harika bir platform. Bu çözüm, tüm girişimcilerin yerel pazardaki rakiplerine kıyasla maliyetleri düşürmelerine yardımcı olarak onları e-ticaret yolculuklarının bir sonraki aşamasına hazırlayacak."

 

Türkiye ve Azerbaycan'ın yanı sıra dünya genelinde 850 bin kullanıcıya sahip olan Paymes, PayTabs için Afrika’nın kilit pazarı olan Mısır'da da kullanıma açık.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *