«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Pet İzmir Global Hedeflerle Açıldı

Pet İzmir Global Hedeflerle Açıldı

pet-izmir-global-hedeflerle-acildi.jpg

Alanında Türkiye'nin en büyük ihtisas organizasyonu olan Uluslararası İzmir Evcil Hayvan Ürünleri Fuarı PET İZMİR 2022 6. kez önemli ticari hedeflerle açıldı.

 

29 Eylül-02 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek PET İZMİR 2022’nin startı Fuar İzmir B Holünde düzenlenen görkemli bir törenle verildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, EGE İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İZTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Osman Öğmen, İZTO Meclis Üyesi Özgür Toplum Alkan, İZTO Komite Üyesi Abdülkadir Artagan, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı,  TEMA Fuarcılık Genel Müdürü Aykut Karslı, oda, dernek ve sektör temsilcilerinin katılımıyla program gerçekleşti.

 

Desteklemeye devam edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Çok güzel bir fuar düzenlenmiş. Kentimize ve sektörüne yakışan bir organizasyon gerçekleşmiş. Türkiye’nin alanında en büyük organizasyonunun Avrupa’da da hak ettiği yere ulaşması için desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Birlikte başladık birlikte başardık

Sosyal sorumluluk kapsamında başlattıkları organizasyonun Avrupa’nın ikinci Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarına dönüştüğünü vurgulayan TEMA Fuarcılık Genel Müdürü Aykut Karslı, “Türkiye’nin batıya açılan kapısı İzmir’de hayvan sevgisini gelecek kuşaklarımıza en iyi şekilde arttırmak için başladık. Hayvan severlerimizin ve evcil hayvanlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek için yola çıktık. Pet sektörünün öncülerinin ürün ve hizmetlerini İzmir’de dokunma mesafesine taşıdık. Tek çatı altındaki bu dev ve samimi buluşma katılımcılarımıza, ziyaretçilerimize önemli kazanımlar sağladı. Kendi alanımızda Türkiye’nin en büyük Avrupa'nın ise ikinci en büyük ihtisas fuarı olduk. Pet sektöründe rakiplerinin bir adım önünde olmak isteyen firmalarına ev sahipliği yapıyoruz. Pet sektörünün öncü firmaları son trend ürün ve hizmetlerini ilk kez bu alanda sektör profesyonellerine sunuyor. Sektörün üretim, pazarlama ve gelecek vizyonu birbirinden özel standlarımızda sergileniyor. Her geçen gün fuar çıtamızın yükselmesinde bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu destek ve sektörümüzdeki güçlü işbirliği ile Avrupa'nın en büyük organizasyonu olmaya talibiz. Katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize iyi bir fuar geçirmelerini diliyorum” dedi.

 

Global pet ticaretine yön verecek!

Yapılan konuşmaların ardından iyi dileklerle 6. Uluslararası İzmir Evcil Hayvan Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı PET İZMİR 2022 açıldı. Kesilen kurdelenin ardından davetliler Fuar İzmir B Holündeki birbirinden özel stantları ziyaret etti. Yeni ürün ve hizmetler davetlilerin ilgisini çekti. Global hedeflerle açılan PET İZMİR2022’de ilk ticari bağlantılara da imza atıldı. Gerek prestij, gerek oluşturacağı ticaret hacmi ve gerekse lokasyon avantajı ile global pet ticaretini yeniden şekillendirecek olan fuar, 4 gün süre ile açık kalacak.

 

17 yabancı 227 yerli katılımcı

12 farklı ülkeden 17 yabancı firma ile yerli 227 firmanın katılımıyla başlayan fuar sektör profesyonellerini heyecanlandırdı. Pet üreticilerinin global ticaret hedeflerine daha hızlı ulaşma imkânı yakalayacağı organizasyonda kedi ve köpeklere dair Mama, Sağlık Ürünleri, Bakım ve Kozmetik Ürünleri, Kedi Kumu, Dekorasyon Malzemeleri, Tekstil Ürünleri, Aksesuar ve Oyuncaklar görücüye çıktı. Akvaryum severlerin ise Sağlık ürünleri, Bakım Ürünleri, Dekorasyon Malzemeleri, Akvaryum Sistemleri, Akvaryum Aydınlatmaları ve diğer Akvaryum Canlıları ilgisini çekiyor. Geniş ürün yelpazesinin sergilendiği fuarda kedi, köpek, kuş ve balık ile egzotik canlılara ait ürün ve hizmetlerin ağırlığı hissediliyor.

 

Özendiren yarışma ve etkinlikler

Pet Grooming gösterileri ve 5. Pet Grooming Yarışması gerçekleşecek. En Şaşkın Kedi, En Şişman Kedi, En Asık Suratlı Kedi, Sahibine En Çok Benzeyen Kedi, En Karizmatik Kedi, En Masum Suratlı Kedi yarışması Egeli kedi severleri bir araya getirecek. Jürinin değerlendirme yaparken zorlanacağı yarışmada ödüller sahiplerine ulaştırılacak. Fuarın ilk iki günü İzmir Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi’nin nefesleri kesen gösterisi gerçekleşecek. Pomeranian Irkı Kürk Bakımı ve Alopecia Hastalığı Önlemleri anlatılacak.

 

6. Uluslararası İzmir Evcil Hayvan Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı PET İZMİR 2022 Fuar İzmir B Salonunda 29 Eylül-02 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Fuar 11.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *