«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Teknosa görme engelli kullanıcılar için erişilebilir oldu

Teknosa görme engelli kullanıcılar için erişilebilir oldu

teknosa-gorme-engelli-kullanicilar-icin-erisilebilir-oldu.jpg

Teknosa, BlindLook ile yaptığı iş birliğiyle teknosa web sitesini görme engelli kullanıcılar için erişilebilir hale getirdi. BlindLook’un sesli simülasyon teknolojisinin teknosa’a uyarlanmasıyla görme engelli kullanıcılar alışverişlerinin her aşamasını teknosa’da kolaylıkla yapabilecek.

 

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, görme engelli kullanıcıların teknoloji alışverişlerini kolaylaştıracak bir ilke daha imza attı. Görme engelli kullanıcıları özgürleştiren girişim BlindLook ile iş birliğine imza atan Teknosa, teknosa’da görme engelli kullanıcılar için 15 Ekim Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü’nde sesli simülasyon dönemini başlattı. BlindLook’un sesli simülasyon teknolojisinin teknosa web sitesine uyarlanmasıyla görme engelli kullanıcılar teknoloji alışverişlerinin her aşamasını teknosa üzerinden kolaylıkla yapabilecek.

 

Teknoloji odaklı pazaryerine dönüşen teknosa’a uyarlanan sesli simülasyon teknolojisi ile görme engelli kullanıcılara tüm site anlatılıyor ve hangi işlem için ne yapmaları gerektiği konusunda detaylı yönlendirmelerde bulunuluyor. Teknosa mobil uygulaması da çok yakında Blindlook iş birliği ile görme engelli kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *