«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Ak Portföy Tarım ve Gıda Teknolojileri Fonu ile geleceğe yatırım fırsatı

Ak Portföy Tarım ve Gıda Teknolojileri Fonu ile geleceğe yatırım fırsatı

ak-portfoy-tarim-ve-gida-teknolojileri-fonu-ile-gelecege-yatirim-firsati.jpg

170 milyar TL’ye yaklaşan varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetim şirketi Ak Portföy, ‘Tarım ve Gıda Teknolojileri Değişken Fonu’nu yatırımcılarına sundu. 

Ak Portföy ‘Tarım ve Gıda Teknolojileri Değişken Fonu’, tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren seçilmiş 20 global ve yerli şirkete yatırım olanağı sağlıyor. 

 

Ak Portföy bu kapsamda küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir ve yenilikçi çevre teknolojileri geliştiren e – cording teknoloji girişimi ile “Geleceğe Bir Tohum At” projesini de hayata geçirdi. 

 

170 milyar TL’ye yaklaşan varlık büyüklüğü ile Türkiye’de yatırım yönetimi alanında öncü kuruluşu Ak Portföy,  tasarruf sahiplerinin yeni varlık sınıflarına ve yeni temalara kolayca yatırım yapabilmesi için yatırım fonu çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Ak Portföy, son olarak Türkiye’de ve dünyada önemi giderek artan tarım ve gıda sektörüne ilişkin teknolojilerine yatırım imkanı tanıyan Ak Portföy Tarım ve Gıda Teknolojileri Değişken Fonu’nu tasarruf sahiplerine sundu.

 

Ak Portföy Tarım ve Gıda teknolojileri Değişken Fonu, dünyanın en büyük gübre üreticilerinden Nutrien, tarımsal teknolojilerin öncüsü Corteva, gıda işleme ve ticareti şirketi Archer – Daniels – Midland gibi çok uluslu şirketler ile Türkiye’nin inovatif tarım makineleri lideri Türk Traktör gibi önde gelen seçilmiş 20 şirkete yaklaşık olarak eşit ağırlıklı olarak ve tek bir işlemle yatırım fırsatı sunuyor. Fon bu özelliğiyle, gerek bireysel, gerekse kurumsal yatırımcılara, tarım ve gıda teknolojileri temasına kolayca yatırım yapma imkanı ve sektörünün geleceğine ortak olma olanağı sunuyor.

 

‘Yatırımın Geleceği’ ürün ailesinin en yeni üyesi: “Ak Portföy Tarım ve Gıda Teknolojileri Değişken Fonu”

Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, ‘Yatırımın Geleceği’ ürün ailesine son olarak ‘Tarım ve Gıda Teknolojileri Değişken Fonu’nu eklediklerini duyurdu. Ak Portföy olarak geleceğin dünyasını dönüştürecek temaları ‘Yatırımın Geleceği’ çatısı altında geliştirdikleri fonlarda bir araya getirdiklerini ifade eden Ersarı, “yanıbaşımızda yaşanan jeopolitik gelişmeler, iklim değişikliği, her geçen gün artan dünya nüfusu, bu alanda faaliyet gösteren şirketleri giderek daha da önemli hale getiriyor.  ‘Tarım ve Gıda Değişken Fonu’muzla, sürdürülebilir ve yenilikçi tarım teknolojileri geliştiren, deyim yerindeyse tarımın geleceğini temsil eden önde gelen seçilmiş şirketlere yatırım olanağı sağlıyoruz.

 

Fon’un yatırım amacı, dünya nüfusundaki artış ve yükselen hayat standartlarının desteklediği talep çerçevesinde, son dönemde öne çıkan tarım ve gıda teknolojisi alanlarına yatırım yapmak. Yatırımcılarımız, Tarım ve Gıda Teknolojileri Değişken Fonu ile yüksek potansiyelli bir yatırım fırsatı yakalarken, aynı zamanda sürdürülebilir bir geleceğe de ortak olacaklar” dedi. 

 

Her Tarım Fonu yatırımcısı geleceğe bir tohum atmış olacak! e-cording işbirliğinde binlerce tohum topu toprakla buluşuyor!

 

Ersarı  sözlerini şöyle sürdürdü: “Ak Portföy olarak aynı zamanda Tarım Teknolojileri Fonumuza yatırım yapan yatırımcılarımız için ‘ecoDrone Teknolojisi ile Geleceğe Bir Tohum’ projesini hayata geçiriyoruz.

 

Sürdürülebilir ve yenilikçi çevre teknolojileri girişimi ecording’in geliştirdiği “ecoDrone” insansız hava araçlarıyla kaybedilen orman alanlarının ağaçlandırılmasını hedefliyoruz.“ecoDrone” insansız hava araçlarıyla ulaşılması zor alanlara, bu bölgelerde yaşayan ve ekonomik ve sosyal olarak, iklim krizinin olumsuz sonuçlarından doğrudan etkilenen kadınlar tarafından üretilen tohum topları atıyoruz.  ‘Geleceğe Bir Tohum At’ projesiyle tohumları fidana, fidanları ormana dönüştürmeyi hedefliyoruz.”

 

Ak Portföy’ün ‘Yatırımın Geleceği’ fon dünyasını sürekli çeşitlendirerek sektöre ettiklerini kaydeden Ersarı, “Bu liderliğin bize getirdiği sorumlulukla dünyadaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve tasarruf sahiplerimizin geleceğe yatırım yapmasına, fırsatlardan etkin bir şekilde yararlanmalarına imkân verecek yeni ürünler geliştiriyoruz “ dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *