«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Arçelik’in Satın Alam Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kozan Oldu

Arçelik’in Satın Alam Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kozan Oldu

arcelikin-satin-alam-tedarik-zinciri-genel-mudur-yardimcisi-hakan-kozan-oldu.jpg

Lider ev teknolojileri şirketi Arçelik’in, Satın Alma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcılığı görevine Hakan Kozan getirildi.

 

Lider ev teknolojileri şirketi Arçelik’in bünyesinde 30 yıl boyunca Türkiye, Rusya ve Güney Afrika’da farklı departmanlarda önemli sorumluluklar üstlenen Hakan Kozan, 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere “Satın Alma & Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcılığı” görevine atandı. 

 

Hakan Kozan, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi’nde işletme üzerine yüksek lisans yaptı. 

 

İş hayatına 1993 yılında Arçelik’te Takım Mühendisi olarak başlayan Hakan Kozan; üretim, ürün yönetimi, tedarik zinciri ve satın alma gibi alanlarda çeşitli görevler üstlendi. 1998-2005 yılları arasında Takım Lideri olarak kariyerine devam eden Kozan, 2005’te Üretim Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında ise Beko Rusya’da İşletme Direktörü olarak atandı.2013’te Arçelik Sub-Sahara Bölge Direktörü ve Defy Genel Müdürlüğü görevine geldi. 2017’de Kıdemli Satın Alma Direktörü olarak atanan Kozan, 1 Ekim 2022 tarihi itibarıyla Satın Alma & Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 

 

Arçelik’in Türkiye ve yurt dışı pozisyonlarında önemli projeler yöneten Hakan Kozan evli ve bir çocuk babasıdır. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Yerel Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *